Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniach turystycznych

Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniach turystycznych

Kto z was, udajac się na długo wyczekiwany urlop, poza korzystaniem ze słońca, plaży, czy lokalnych smakowitości nie lubi od czasu do czasu uraczyć się napojami jeszcze bardziej poprawiającymi nasze samopoczucie? 🙂 To oczywiste, że podczas wypoczynku chcemy jak najbardziej się zrelaksować i zapomnieć o bieżących problemach, a wszyscy dobrze wiedzą, że alkohol jest doskonałym na to „lekarstwem”. Niestety, nie każdy wie, że jeśli podczas takiego urlopu dojdzie do wypadku, a my byliśmy pod wpływem alkoholu firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłaty odszkodowania. Oczywiście, o ile w ogóle jesteśmy ubezpieczeni… To jest właśnie klauzula alkoholowa, dlatego warto pomyśleć, aby ją znieść.

LEPIEJ SPRAWDŹ CO OBEJMUJE TWOJE UBEZPIECZENIE

Najważniejszą zasadą, jaka obowiązuje przy zawieraniu ubezpieczenia na podróż, jest zapoznanie się z warunkami umowy, tzw OWU. Przeczytanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, jest koniecznie, szczególnie że zawierając polisę, oświadczamy, że się z nimi zaznajomiliśmy. Poznanie warunków ubezpieczenia pozwala na uniknięcie wielu niedomówień oraz daje pewność, w jakich sytuacjach możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Koszt zniesienia klauzuli alkoholowej to około 30% całej wartości polisy. Nie jest to mało, jednak Polscy turyści wyjeżdżający na urlopy bardzo chętnie ubezpieczają się od nieszczęśliwych wypadków, które spowodowali pod wpływem alkoholu.

WYŁĄCZENIA ODOPWIEDZIALNOŚCI

Ubezpieczenia turystyczne mają jednak pewne wyłączenia, o których warto wiedzieć. Wyłączenia to sytuacje, w których towarzystwo nie przejmuje na siebie odpowiedzialności za niektóre zdarzenia . Wyłączeniem może być na przykład działanie pod wpływem środków odurzających. Jeżeli osoba odurzona dozna wypadku, to firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania, więc całe leczenie będzie trzeba sfinansować z własnych pieniędzy. Często wśród wyłączeń znajduje się także łamanie regulaminu danego miejsca, np. stoku narciarskiego czy kąpieliska, działanie nielegalne, łamanie prawa, udział w zamieszkach czy udział w przestępstwie. Jest to dość zrozumiałe.

KLAUZULA ALKOHOLOWA NOWOŚCIĄ NA POLSKIM RYNKU

Jeszcze 1-2 lata temu niemal wszyscy ubezpieczyciele w takich sytuacjach wyłączali odpowiedzialność. W ubiegłym roku jednak Allianz postanowił wyjść przed szereg i klauzula alkoholowa za dodatkową opłatą mogła zostać zniesiona. Zainteresowanie urlopowiczów stało się tak duże, że kolejne firmy ubezpieczeniowe wprowadziły do swojej oferty taką opcję.

Oczywiście, ubezpieczenia ze zniesioną klauzulą alkoholową dostępne są w ofercie Patronus Ubezpieczenia.

Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *